Półkolonie w Akademii

Szukasz sposobu, aby rozwijać zainteresowania dziecka i rozbudzić kulinarną pasję zarówno do gotowania, jak i zdrowego odżywiania?
A może marzysz, aby czasami to Twoja pociecha przygotowała w domu posiłek podczas, kiedy ty będziesz popijać herbatkę?

Półkolonie kulinarne, będą idealnym rozwiązaniem w każdym z tych przypadków!

Już po raz kolejny Akademia Młodego Kucharza zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na 5-dniową przygodę kulinarną w czasie wakacji. Podczas warsztatów dzieci będą uczestniczyć w naszych autorskich zajęciach kulinarnych, a także dodatkowych grach i zabawach. Dzieci rozwijają swoją kreatywność i jak na wakacje przystało, cały czas dobrze się bawią!

W trakcie półkolonii organizujemy dzieciom także miło czas na świeżym powietrzu, wychodząc na spacery do parku lub korzystając z pobliskich placów zabaw. Półkolonie to także okazja do zawarcia nowych przyjaźni i spędzenia czasu
w radosnej atmosferze.

Zajęcia kulinarno-edukacyjne są doskonałą okazją do poznawania i utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych. Mają one ogromny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Prawidłowe odżywianie od najmłodszych lat daje narzędzia do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych, co będzie miało pozytywny wpływ w przyszłości.

Kulinarne półkolonie w Akademii Młodego Kucharza

Już po jednym turnusie wspólnej pracy i zabawy, dzieci będą w stanie przygotować 5 smakowitych śniadań i 5 równie niezwykłych obiadów. Absolwenci Akademii zamieniają się w domu w prawdziwych szefów kuchni. Dodatkowo, do repertuaru doliczymy dwa pyszne desery oraz mnóstwo wiedzy kulinarnej!

Kulinarne półkolonie w Akademii Młodego Kucharza mają swoją dziesięcioletnią tradycję. Specjalnie z myślą o dzieciach, które bywały już na naszych 5-dniowych warsztatach i które zawsze miło nam gościć ponownie w Akademii, co roku przygotowujemy nowe menu. Dzięki temu, dostarczamy dzieciom wielu niecodziennych, kulinarnych atrakcji i radości podczas wspólnego, pełnego pasji gotowania. Posiłki, które dzieci samodzielnie przygotowują są rozmaite: na wytrawnie, na słodko, warzywne, owocowe, podawane na ciepło, zimno, z mięsem oraz wegetariańskie.

Zdarza się także, że wybieramy się w podróż po świecie i ugotujemy zupę meksykańską z nachosami, czy też tajską z makaronem ryżowym albo azjatyckie placuszki. Na talerzach pojawiają się również wegeburgery, różowe naleśniki czy kolorowe szaszłyki z pysznym halloumi. Robiliśmy też różnego rodzaju tarty, pizze czy pierogi, a czasami idziemy w klasyczne dania uwielbiane przez dzieci, czyli uczymy zrobić się idealne jajko sadzone z pyszną mizerią. Generalnie zawsze jest smacznie, różnorodnie i kolorowo. Nawet śniadania nie są nudne, bo jak owsianka, to np. pieczona z dodatkami albo w postaci chrupiącej granoli. Palce lizać!

Turnusy dla dzieci w wieku 8 – 12 lat

Turnus 1: 24.06 – 28.06.2024

Turnus 2: 01.07 – 05.07.2024

Turnus 3: 08.07 – 12.07.2024

Turnus 4: 15.07 – 19.07.2024

Turnus 5: 22.07 – 26.07.2024

Turnus 6: 29.07 – 02.08.2024

Turnus 7: 05.08 – 09.08.2024

Turnus 8: 12.08 – 14.08.2024 (3dni)

Turnus 9: 19.08 – 23.08.2024

Turnus 10: 26.08 – 30.08.2024

Zajęcia prowadzone są w godzinach 9:00–16:00 z możliwością przyprowadzania dzieci od 8:30 i odbioru do 16:30.

Półkolonie w Akademii Młodego Kucharza

Cena warsztatów

Koszt 5-dniowego smakowitego turnusu wynosi 960 zł.
Koszt 3-dniowego turnusu wynosi 580 zł.

Cena zawiera:

  • opiekę dwóch osób prowadzących zajęcia i animacje w ciągu dnia,
  • udział we wszystkich zajęciach i warsztatach,
  • zakup składników niezbędnych do gotowania i innych prac twórczych,
  • udostępnienie strojów i akcesoriów kulinarnych niezbędnych w kuchni,
  • aktywną organizację czasu każdego dnia, w tym także na świeżym powietrzu,
  • napoje dostępne przez cały dzień i owoce lub deser na podwieczorek.

W naszym zespole pracują doświadczeni pedagodzy i dietetycy, którzy przygotowują przepisy na każdy dzień półkolonii będące kompromisem pomiędzy preferencjami dzieci a zaleceniami żywieniowymi. Opracowując zaś program zajęć artystycznych i plenerowych bazujemy na naszym 11-letnim doświadczeniu w organizacji warsztatów, półkolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Dlatego jesteśmy przekonani, że czas spędzony w naszej Akademii będzie dla dzieci wspaniałą nauką. Będzie to nauka, ale przede wszystkim w formie zabawy, po której zachowają miłe wspomnienia i przepisy do powtórzenia w domu.

Kulinarne półkolonie we Wrocławiu

Umiejętność zdrowego komponowania posiłków jest naszą misją. Przyświeca nam nie tylko na regularnych zajęciach kulinarnych, ale także podczas półkolonii w Akademii. Nasi młodzi kucharze nieustannie poszerzają wiedze o znanych im produktach, ale także uczą się zdrowych alternatyw.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć i rezerwacji miejsc:

Po otrzymaniu zgłoszenia, przesłane zostaną wszelkie niezbędne dokumenty i informacje organizacyjne.
 
Call Now Button