Kulinarne lekcje edukacyjne

Akademia Młodego Kucharza to projekt edukacyjny adresowany do dzieci i młodzieży od 4 do 19 lat. Główny cel to kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz przekazywanie dzieciom cennych umiejętności kulinarnych przydatnych przez całe życie.

Współpracujemy na bieżąco z przedszkolami, szkołami i innymi placówkami w ramach lekcji edukacyjnych.

W naszym zespole pracują doświadczeni pedagodzy i dietetycy. Dzięki tak skonstruowanej kadrze, nasze przepisy są kompromisem pomiędzy preferencjami dzieci, a zaleceniami żywieniowymi.

Tematyka lekcji: zdrowe odżywianie

Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowują smaczne potrawy. W międzyczasie rozmawiają z nami o zdrowych składnikach, przyprawach, ich pochodzeniu, smakach i zapachach. Na zajęciach poznają często nowe dla nich rodzaje zdrowych produktów (np. mąka pełnoziarnista, otręby, popping z amarantusa, kiełki fasoli mung). Co więcej, przychodząc do nas regularnie są bardziej chętne do poznawania nowych smaków i próbowania rożnych potraw.

Z powodzeniem robiliśmy już z dziećmi spring rollsy, azjatycką wersję kurczaka z sałatką z ciecierzycy, arabskie falafele, jajeczne zapiekanki z warzywami, otrębowe bułeczki i wiele innych smacznych potraw.

Spotkania mogą być organizowane regularnie z tematyką dostosowaną do pór roku, świąt czy sezonowości warzyw i owoców.

Z chętnymi szkołami realizujemy też całoroczne lub półroczne projekty np. „Kulinarne ABC, czyli wiemy co jemy” i „Kulinarną podróż po świecie” – dzieci uczęszczają wówczas na nasze zajęcia raz w miesiącu realizując określony program kulinarno-edukacyjny.

 

Zajęcia trwają ok. 1,5 godziny i prowadzimy je zarówno w kolorowej kuchni Akademii Młodego Kucharza, gdzie można przyjść z całą grupą, lub na miejscu w przedszkolu, szkole czy innej placówce, gdzie przyjeżdżamy z całym wyposażeniem.

Dzieci na czas zajęć otrzymują wszystkie akcesoria niezbędne do gotowania. Składniki na zajęcia organizujemy także po naszej stronie. Na koniec zajęć dzieci otrzymują przepisy. Dzięki temu mogą później, pod okiem rodziców, przygotować podobną potrawę w domu. Kulinarne lekcje edukacyjne w naszej Akademii trenują samodzielność w gotowaniu, jednocześnie wykorzystując wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Jeśli ciekawi Cię, jak wyglądają kulinarne lekcje edukacyjne w praktyce, zerknij na fotorelację z Akacjowego Przedszkola.

Kontakt i rezerwacje

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia zajęć dla konkretnej grupy wiekowej.

 

Akademia Młodego Kucharza szkoły
Call Now Button